pajęczak

Wystawy

Wyjątkowe miejsce i ciekawe okazy zwierząt, których część można dotykać i robić sobie z nimi zdjęcia.

jaszczurka

Sklep zoologiczny

Stacjonarny i internetowy sklep zoologiczny - zwierzęta egzotyczne, akcesoria terrarystyczne, karmówka.

żaba

Hodowla zwierząt

Hodowla zwierząt egzotycznych - staramy się rozmnażać ciekawe zwierzęta dla wymagających terrarystów.

Wiewiórka

ZOO TEAM Akademia

Profesjonalne i autorskie zajęcia dla terrarystów na temat hodowli zwierząt egzotycznych.

ferie zimowe poznań wrocław

Nie wiesz, gdzie wybrać się na ferie zimowe w Wielkopolsce lub na Dolnym Śląsku? ZOO TEAM przygotował atrakcje nie tylko dla dzieci, ale też i dla dorosłych oraz całych rodzin.

Osoby spragnione niecodziennych wrażeń i tęskniące za egzotycznym klimatem zapraszamy do ZOO TEAM, czyli na wystawę zwierząt egzotycznych. W tym miejscu nie tylko można podziwiać wyjątkowe zwierzęta, ale jest też możliwość bliskiego kontaktu z nimi – wiele ze zgromadzonych zwierząt można brać na ręce i podziwiać strukturę ciała, kolorystykę czy sposób poruszania się. Aby jeszcze lepiej poznać różnorodne zwierzęta zostały opracowane specjalne cztery Pakiety Przygody:

Pakiet Beginner – przygoda dla początkujących odkrywców świata zwierząt. Te zwierzaki najczęściej nazywane są słodziakami i nikt nie powinien się ich obawiać.

Pakiet Standard – przygoda z nutą szaleństwa, gdzie zwiększamy poziom trudności, ale też jednocześnie wielkość i ilość dostępnych zwierząt.

Pakiet Premium – przygoda dla wymagających, którzy szukają wyjątkowych okazji i nie zadowalają się standardami. To tu odkryjecie uroki kameleona, wyjątkowe węże i najpiękniejsze pająki.

Pakiet Extreme – przygoda dla pełnoletnich odważnych, którzy są gotowi dać się ugryźć, uszczypnąć lub poddusić. Poziom adrenaliny szybuje do granic możliwości, a relacje z Waszych dokonań sięgną szczytów popularności na portalach społecznościowych.

Wystawa zwierząt egzotycznych ZOO TEAM dostępna jest w Avenida Poznań (Dworzec Główny) oraz w Arkadach Wrocławskich (bliskie sąsiedztwo Dworca PKP i PKS).  Umiejscowienie wystaw w bezpośrednim sąsiedztwu lub bliskiej odległości od dworca PKP/PKS umożliwia łatwe dotarcie nawet z dalszych rejonów Wielkopolski i Dolnego Śląska. Grupy zorganizowane mogą rezerwować miejsca w Pakiecie Edukacja - warto skontaktować się z nami wcześniej.

Na podstawie naszych wieloletnich doświadczeń dokonaliśmy zmiany sposobu oprowadzania naszych gości po ZOO TEAM. Wprowadzamy Pakiety Przygody, które umożliwią Wam w sposób mniej przypadkowy poznawanie naszych zwierząt - począwszy od zwierząt najbardziej słodkich, które praktycznie każdy może pogłaskać, do pakietu ekstremalnego, gdzie z dużą dozą prawdopodobności możemy narazić się na ugryzienie - niektórzy potrzebują większej dawki adrenaliny. Pakiety zostały przez nas oszacowane w trzech kategoriach - poziom adrenalina, aktywność zwierząt i poziom słodkości naszych zwierząt, które pozwolą dobrać właściwy wariant do swoich możliwości i preferencji. Serdecznie zapraszamy!

Wrocław - Zarezerwuj online już teraz!

Poznań - Zarezerwuj online już teraz!

otwarcie ZOO TEAM w Avenida

Oficjalnie już możemy ogłosić, że jutro (14.12.2022) otwieramy ZOO TEAM w Avenida Poznań (przy Dworcu Głównym). Czekamy na Was tradycyjnie od 10 do 20 i nie możemy się doczekać Waszych opinii na temat naszej nowej aranżacji. Zapraszamy!

Nadszedł długooczekiwany czas wakacji, a co za tym idzie, czas poszukiwania wyjątkowych atrakcji, które na długo zapadną w naszej pamięci i pozwolą nam przeżyć niezapomniane doświadczenia.

W ZOO TEAM czekają na Was wyjątkowe atrakcje, bo możliwość spotkania oko w oko ze zwierzętami egzotycznymi, takimi jak węże, jaszczurki, pająki i skorpiony, owady egzotyczne oraz słodkie małe ssaki. Zaletą ZOO TEAM jest to, że tu zwierzęta można dotykać i brać na rękę. Oczywiście wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych hodowców-przewodników, którzy dbają o bezpieczeństwo zwierząt oraz naszych Gości. Przygoda ze zwierzętami może być jednocześnie rejestrowana w postaci zdjęć i filmów, które później można wykorzystywać na portalach społecznościowych. Najwięksi pasjonaci zwierząt egzotycznych mogą dodatkowo skorzystać z opcji pakietu VIP, który umożliwia kontakt z nieco inną grupą zwierząt egzotycznych - czasami bardziej delikatnych, jak kameleony i lotopałanka lub groźniejszych, jak np. anakonda żółta lub pyton tygrysi.

ZOO TEAM można odwiedzać we Wrocławiu w Arkadach Wrocławskich lub w Poznaniu w Galerii Malta codziennie od 10:00 do 20:00.

ZOO TEAM Wrocław, Powstańców Śląskich 2-4, 53-333, tel. 781 324 524

ZOO TEAM Poznań, Maltańska 1, 61-131 Poznań, tel. 517 414 053

Obydwie wystawy znajdują się na piętrze pierwszym. W galerii Malta do dyspozycji jest bezpłatny parking, a w Arkadach Wrocławskich bezpłatna jest tylko pierwsza godzina parkowania. Dojeżdżając do Galerii Malta warto sprawdzić połączenie komunikacji miejskiej na portalu www.poznan.jakdojade.pl. We Wrocławiu z dworca głównego można podejść pieszo - odległość jest bardzo bliska. Z innych części miasta dojazd sprawdzamy pod adresem www.wroclaw.jakdojade.pl

Zapraszamy serdecznie nie tylko osoby indywidualne, ale również grupy zorganizowane - te ostatnie prosimy o umawianie wizyt, a osoby indywidualne wchodzą bez oczekiwania o dowolnych godzinach. Mamy też możliwość dojazdu do wybranych placówek - szkół lub przedszkoli i wtedy prezentujemy zabrane na spotkanie wybrane okazy zwierząt.

Ceny biletów:

  • Normalny: 30 zł
  • Ulgowy: 25 zł
  • Rodzinny (2+2): 90 zł
  • Grupowy (od 10 osób): 20 zł
  • Pakiet VIP - zwiedzanie z zarezerwowanym wyłącznie dla siebie przewodnikiem - cena normalnych biletów + 150 zł za każdą godzinę
  • Zajęcia w placówkach edukacyjnych: 175 zł/godz. lekcyjną

dolnośląskie targi zoologiczne

Zapraszamy na Dolnośląskie Targi Zoologiczne, które odbywają się już 15 maja na wrocławskim stadionie.

Atrakcje Targów
Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych WCF IBSCC
Międzynarodowa Wystawa Jeży Pigmejskich – Polish Responsible Hedgehog Owners Association
Mistrzostwa Polski w Wyścigu Ślimaków Edycja II
Prezentacja hodowli Polskiego Związku Hodowców Alpak
Wataha Domowych Wilków z specjalnym pokazem dla dzieci
Wystawa owczarków niemieckich długowłosych
Porady behawiorystów i zoopsychologów na scenie i stoiskach
Zajęcia edukacyjne na temat bezpiecznego obcowania z psem, mowy ciała i odpowiedzialnej opieki
Pokaz pierwszej pomocy dla zwierząt
Zajęcia z elementami dogoterapii
Oryginalny dział terrarystyczny / lotopałanki, węże, pająki, boa dusiciele ,boa piaskowe, pytony tygrysie i królewskie, heterodyny zachodnie, węże zbożowe, mahoniowe i lampropeltisy, żółwie lądowe, gekony, agamy brodate, kameleony jemeńskie.
Stoiska producentów i sklepów z specjalnymi rabatami

Oczywiście ZOO TEAM będzie obecne ze specjalną ofertą terrarystyczną!

akcesoria terrarystyczne

Dzisiaj prezentujemy bardzo innowacyjny produkt ZOO TEAM - skałki i skały dla zwierząt pustynnych. Nasze produkty robimy pod różne terraria, więc każdy znajdzie coś dla swojego zwierzaka. 

Skałki są dedykowane dla zwierząt z biotopów pustynnych i stepowych (możliwe też wersje tropikalne). Ich zaletą jest naturalny wygląd, a do ich produkcji został użyty drobny piasek kwarcowy, który pozwala zwierzętom na łatwą wspinaczkę, daje możliwość wygrzewania się pod promiennikiem ciepła (piasek kumuluje ciepło i naturalnie oddaje je w porze nocnej) oraz zapewnia materiał do ścierania pazurków i resztek wylinki.

Olbrzymią zaletą skałek ZOO TEAM jest możliwość łatwego sprzątania w terrarium. Skałki można swobodnie wyciągać z terrarium i np. umyć je pod bieżącą wodą. Łatwiej jest nam też wtedy wysprzątać wnętrze terrarium usuwając z niego odchody zwierząt lub martwe owady. Tego typu rozwiązanie zapewnia nam też możliwość dokładnej dezynfekcji, co jest szalenie ważne w sytuacji wykrycia pasożytów u zwierząt!

Skałki są objęte gwarancją oraz pakietem recyklingu.

Gwarancja ZOO TEAM

Skałki wyprodukowane w ZOO TEAM mają bardzo dużą trwałość, co daje nam możliwość udzielenia na nie rocznej gwarancji. Jeśli w tym okresie zauważycie, Państwo, jakieś usterki, to zostaną one przez nas bezpłatnie usunięte w terminie od jednego dnia do maksymalnie tygodnia (okres może zależeć od czasu transportu do i z ZOO TEAM).

Serwis ZOO TEAM

W sytuacji, gdy nasze akcesoria terrarystyczne zostaną przypadkowo zniszczone, na przykład przez upuszczenie, to zapewniamy możliwość ich naprawy. Koszt naprawy i transportu do ZOO TEAM zostanie każdorazowo określony do zaistniałej sytuacji.

Recykling ZOO TEAM

Wybór naszych skałek i skał umożliwia ich późniejszą wymianę na ich większe lub inne odpowiedniki. Ponieważ terrarium powinno rosnąć razem ze zwierzęciem, to jest oczywiste, że nasze skałki też powinny rosnąć wraz ze wzrostem zwierząt hodowlanych. Zamiast wyrzucać już niepotrzebne skałki, to będzie można je zwracać do ZOO TEAM i na ich miejsce otrzymać nowe z atrakcyjnym rabatem (zależnym oczywiście od wybranego rozwiązania i stopnia zniszczenia starej skałki). Dzięki temu rozwiązaniu zwierzęta nadal będą mogły korzystać ze swoich ulubionych skałek, a nasze środowisko nie będzie narażone na kolejne niepotrzebne nikomu śmieci.

Zobacz prezentacje naszych akcesoriów terrarystycznych:

Skały dla zwierząt pustynnych: https://youtu.be/qiQDtmVppsY

Akcesoria terrarystyczne cz. 2: https://youtu.be/eAbFpPh37XM

Akcesoria terrarystyczne cz.1: https://youtu.be/_cVE5EXwFi0 

Nasze produkty można kupić na Dolnośląskich targach zoologicznych 15.05.2022, giełdzie terrarystycznej Animals Live 29.05.2022 oraz w ZOO TEAM we Wrocławiu (Arkady Wrocławskie) i w Poznaniu (Galeria Malta). Oczywiście istnieje też możliwość zamówienia ich drogą elektroniczną.

Misja ZOO TEAM

jaszczurkaOswoić ludzi z naturą oraz dbać nieustannie o swój rozwój, promować wśród ludzi ideę świadomej hodowli zwierząt egzotycznych oraz przyczyniać się do zmniejszenia agresywnych postaw wobec nich.

   

Rezerwuj teraz