pajęczak

Wystawy

Wyjątkowe miejsce i ciekawe okazy zwierząt, których część można dotykać i robić sobie z nimi zdjęcia.

jaszczurka

Sklep zoologiczny

Stacjonarny i internetowy sklep zoologiczny - zwierzęta egzotyczne, akcesoria terrarystyczne, karmówka.

żaba

Hodowla zwierząt

Hodowla zwierząt egzotycznych - staramy się rozmnażać ciekawe zwierzęta dla wymagających terrarystów.

Wiewiórka

ZOO TEAM Akademia

Profesjonalne i autorskie zajęcia dla terrarystów na temat hodowli zwierząt egzotycznych.

Wystawa zwierząt egzotycznych w Szczecinie

Wystawa zwierząt egzotycznych w Atrium MoloEgzotyczne pająki, węże, jaszczurki i modliszki – to tylko niektóre gatunki zwierząt, jakie będzie można oglądać w Atrium Molo już od czwartku, 1 czerwca, dzięki pasjonatom z ZOO TEAM. Dla gości imprezy przygotowano prelekcje na temat egzotycznych zwierząt, nie zabraknie też konkursów i zabaw dla najmłodszych odwiedzających.

ZOO TEAM to projekt utworzony przez pasjonatów terrarystyki – dziedziny wiedzy dotyczącej planowania, budowania, urządzania i prowadzenia terrarium oraz hodowli trzymanych w nim zwierząt i roślin. Powstał z inicjatywy firmy ARACHNEA, która na co dzień zajmuje się gatunkami egzotycznymi. Cele, jakie stawia przed sobą ZOO TEAM, to m.in. promowanie idei świadomej hodowli zwierząt egzotycznych oraz oswajanie ludzkich postaw wobec nich. Wiele osób panicznie boi się choćby wężów czy pająków – zwykle niepotrzebnie. Przedstawiciele projektu angażują się także w ochronę gatunków zagrożonych wyginięciem oraz w liczne akcje edukacyjne.

Na wystawie znajdzie się około 100 okazów zwierząt – różnych gatunków, rozmiarów i pochodzenia. Ponadto codziennie w czasie trwania wydarzenia będą odbywać się prelekcje na temat głównych bohaterów wystawy – prowadzone przez specjalistów współpracujących z zespołem ZOO TEAM. Zaplanowano także konkursy oraz rozrywki dla dzieci, m.in. malowanie twarzy. Będzie można również fotografować wybrane okazy zwierząt.

– Egzotyczne zwierzęta często powodują u nas strach i niepewność, ale i wzbudzają ciekawość. Przedstawiciele ZOO TEAM podzielą się z naszymi gośćmi wiedzą o okazach zgromadzonych w Atrium Molo, udowodniając, że wiele gatunków jest nam przyjaznych i nie musimy się ich obawiać. Warto poznać te egzotyczne zwierzęta, dowiedzieć się, jak żyją i jakiej opieki wymagają. Może oswajając je w ten sposób uda nam się je polubić? – mówi Agnieszka Wasyłenko, dyrektor Atrium Molo.

Ekspozycja odbywać się będzie w dniach 1 – 11 czerwca na pasażu centrum, od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 – 21:00, a w niedzielę od 10:00 do 20:00. Wstęp jest bezpłatny.

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE PRELEKCJE DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI, organizowane od 02 czerwca, w dni powszednie, w godzinach od 9.00 do 14.00 w odstępach 1-godzinnych.

W weekendy prelekcje odbywają się o godzinie 12.00 i 16.00. Każda prelekcja trwa około 45-60 minut.

W trakcie jednej prelekcji może uczestniczyć jedna grupa. Kontakt w sprawie wystawy w dyrekcji Atrium Molo.

Misja ZOO TEAM

jaszczurkaOswoić ludzi z naturą oraz dbać nieustannie o swój rozwój, promować wśród ludzi ideę świadomej hodowli zwierząt egzotycznych oraz przyczyniać się do zmniejszenia agresywnych postaw wobec nich.

   

Rezerwuj teraz