pajęczak

Wystawy

Wyjątkowe miejsce i ciekawe okazy zwierząt, których część można dotykać i robić sobie z nimi zdjęcia.

jaszczurka

Sklep zoologiczny

Stacjonarny i internetowy sklep zoologiczny - zwierzęta egzotyczne, akcesoria terrarystyczne, karmówka.

żaba

Hodowla zwierząt

Hodowla zwierząt egzotycznych - staramy się rozmnażać ciekawe zwierzęta dla wymagających terrarystów.

Wiewiórka

ZOO TEAM Akademia

Profesjonalne i autorskie zajęcia dla terrarystów na temat hodowli zwierząt egzotycznych.

Eublepharis macularius (Gekon lamparci)

Nazewnictwo

Nazwa łacińska: Eublepharis macularius

Nazwa polska: Gekon lamparci

Informacje ogólne

Gatunek bardzo popularny wśród terrarystów, polecany dla początkujących. Osiąga do 28cm długości (ogon stanowi połowę długości ciała). Aktywność nocna. Barwa żółto-szara z licznymi brązowymi plamkami. Brak przylg na palcach - zwierzę jest niezdolne do wspinaczki po płaskich powierzchniach. Posiadają, za to, ruchome powieki - jako jedyne gekony śpią z zamkniętymi oczami. Długość życia: kilkanaście lat.

Występowanie i biotop

Zamieszkują tereny Azji. Preferują suche i skaliste obszary.

 

WARUNKI HODOWLI

Terrarium

Wymiary terrarium zalecane dla jednego osobnika: 60x40x50cm (dł x szer x wys). Można pokusić się o mniejsze terrarium, jednak wtedy należy zwiększyć gekonowi powierzchnię życiową poprzez montowanie półek czy ścian umożliwiających wspinaczkę.

Wystrój pustynny.

Podłoże: piasek.

Oświetlenie: wystarczy światło dzienne. W nocy można stosować specjalne żarówki, które umożliwią nam obserwację zwierzęcia bez denerwowania go.  UVB nie jest konieczne (wręcz zakazane u odmian albinotycznych).

Temperatura i wilgotność

Temperatura powinna wynosić od 25°C w najchłodniejszym miejscu, do 35-40°C na wyspie ciepła. W nocy akceptowalny jest niewielki spadek temperatury, nie przekraczający jednak 20°C.

Wilgotność na poziomie 70%.

Żywienie 

Karmimy wszelakimi dostępnymi na rynku owadami karmowymi. Suplementacja witaminami raz w tygodniu, wapń powinien być podany w miseczce w terrarium - stale dostępny dla gada.

ROZMNAŻANIE

 

Misja ZOO TEAM

jaszczurkaOswoić ludzi z naturą oraz dbać nieustannie o swój rozwój, promować wśród ludzi ideę świadomej hodowli zwierząt egzotycznych oraz przyczyniać się do zmniejszenia agresywnych postaw wobec nich.

   

Rezerwuj teraz